Dana 25.02.2017 1 KUP MIMOZA 2017, Herceg Novi, Montenegro
KUP ŠAMPOINA, Podgorica, Montenegro, 07.10.2018
Umag, II KOLO SVJETSKE KARATE LIGE ZA MLADE
Nakon Sofije, Bugarska, od 04 do 08.07.2018.g. nalazili smo se u Umagu na II kolu WKF
Youth league, koja se održava ove godine u Bugarskoj, Hrvatskoj, Meksiku i Italiji. Na ovom
kolu nastupile su 74 zemlje sa 3214 natjecatelja. Šest natjecatelja iz Karate klub Metković
nastupilo je reprezentaciju Hrvatske.
Nismo ostvarili rezultat.
PETAR BOROVAC je prvo kolo prošao natjecatelja iz Indije, da bi u drugom kolu izgubio od
reprezentativca Njemačke, EMA VIDOVIĆ je prvo kolo pobjedila reprezentativku Južno
Afričke Republike, da bi u drugom kolu izgubila od Norvežanke koja je osvojila zlatnu
medalju i povukla Emu Vidović u repasaž, ali Ema nije mogla nastupiti zbog povrede, dok
su LAURA ĆULUM je prvu borbu pobijedila Indijku, a drugo kolo izgubila 4:3 od
reprezentativke Italije, LUCIJA UTOVAC, ANTE KRSTIČEVIĆ I IVA VUČIĆ natjecanje završili
u prvom kolu. Treba uzeti u obzir da je većina zemalja dovela najbolje natjecatelje koji
redovito nastupaju na kontinetalnim i svjetskim natjecnjima koji vježbaju u najboljim
svjetskim kampovima, te da je u svakoj kategoriji prosjek 70 vrhunskih natjecatelja zbog
čega su se kategorije zbog velikog broja natjecatelja radile i na 4 borilišta. Naš klub
nastupajući samo na našim turnirima i u susjednim zemljama, ne može napraviti bolji
uspjeh od dosadašnjeg, a to su dva srebra i bronca sa Balkanskog prvenstva. Uspjeh na
ovakvim natjecanjima mogu napraviti samo vanserijski Bogom dani natjecatelji iza kojih
stoje financijski jaki klubovi. Na kraju možemo zaključiti da povlačimo ručnu, jer naš
klupski proračun pomognut sa gradom, sponzorima i roditeljima postavlja granicu, a ona
se zove REGIJA-BALKAN.
CROOPEN, Rijeka, 28-30.09.2018.g.
SVJETSKA KARATE LIGA ZA MLADE, II KOLO Umag, 06-08.07.2018.g.
18 KONJIC OPEN, Bosna i Hercegovina,  22.09.2018.g. 5 zlata, 1 srebro
DBG OPEN, Čitluk, Bosna i Hercegovina, 15.09.2018.g. 2 zlata, 3 srebra i 5 bronci
Karate klub Metković nastupio je na međunarodnom klupskom turniru DBG OPEN u
Čitluku na kojem je nastupilo 56 klubova iz Hrvatske, BiH i Crne Gore sa 585 natjecatelja u
katama i borbama. Karate klub Metković nastupio je sa 17 natjecatelja, pod vodstvom
trenera Dine Žderića, te su osvojili 2 zlata, 3 srebra i 5 bronci i plasirali se u ukupnom
poretku u borbama na 8 mjesto od 51 kluba.

Zlatne medalje osvojili su:
NERA GRLJUŠIĆ , djevojčice 10 godina -40 kg i
ANTE LEONTIĆ, dječaci10 godina +45 kg.

Srebrene medalje osvojili su:
EMA GALOV, djevojčice 11 godina -32 kg,
DUJE MIHALJEVIĆ, dječaci 11 godina -45 kg,
LAURA ĆULUM, djevojčice 12 godina -50 kg.

Brončane medalje osvojili su:
PETAR BOROVAC, juniori -76 kg,
ANTE KRSTIČEVIĆ, kadeti -70 kg
DORA GALOV, djevojčice 11 godina +44 kg
JOSIP OBRADOVIĆ, dječaci 11 godina - 47 kg
LUCIJA UTOVAC, djevojčice godina + 54 kg.

U repasaž su se plasirali Katja Jerković, Karla Pezić i Anja Pokrajac ali su ostali bez
medalje iako su neki pobjedili prve borbe u repasažu.
Nastupili su još Josip Ćerlek, Klara Volarević i Nino Volarević te izgubili sa veoma malom
bodovnom razlikom.

KONJIC OPEN, 5 zlata i 1 srebro...

Danas smo nastupili na međunarodnom klupskom turniru 13 Konjic open na kojem je nastupilo 44 kluba
sa 460 natjecatelja. Naših 7 boraca osvojilo je 5 ZLATA i 1 SREBRO.

Zlata su osvojili:
- Laura Bebić, učenice 11 god. -32 kg
- Duje Mihaljević, dječaci 11 godina -45 kg
- Laura Ćulum, djevojčice 12 godina -50 kg
- Lucija Utovac, djevojčice 13 godina +54 kg
- Ante Krstičević, kadeti -70 kg.

Srebro je osvojila Nera Grljušić u kategoriji djevojčice 10 godina -40 kg.

Nastupila je još i Matea Bebić u kategoriji kadetkinje +54 kg, iako je prošla sva kola do polufinala izgubivši
nije osvojila medalju, jer je natjecanje bilo bez repasaža, čime su medalje osvojali samo borci koji su
prošli u polufinale i finale.

Svima veliko BRAVO i samo JAKO jer neznamo drugačije...
U Rijeci na CRO-OPENU, otvorenom prvenstvu Hrvatskog karate saveza, koji traje tri dana
od 28 do 30.09.2018. u petak su nastupali kadeti i kadetkinje.

Na ovom VIP natjecanju projavilo se 255 klubova iz 25 država, sa 1491 natjecateljem u
1906 prijava.

Naš natjecatelj Ante Krstičević nastupio je u kategoriji kadeti -70 kg gdje je prijavljeno 10
nacija sa 29 natjecatelja. Ante je prvo kolo prošao Bugarskog natjecatelja, ali je u drugom
kolu izgubio nerješenim rezultatom 1:1, gdje je izgubio od Slovenca jer je Slovenac imao
prednost prvog boda. Nažalost Slovenac gubi sljedeće kolo 1:0 i time Ante nije imao pravo
na repasaž.

Tako je u sportu, tjedan prije zlato, sad bez medalje, ali nema predaje idemo dalje...
ANTE KRSTIČEVIĆ srebreni ��na KUPU ŠAMPIONA u Podgorici, Montenegro..
Jučer smo nastupili na međunarodnom karate turniru povodom 45 godina postojanja Karate kluba
Omladinac iz Podgorice, Crna Gora. Na ovom prestižnom turniru nastupilo je 65 klubova iz 8 zemalja, sa
892 natjecatelja. Naš natjecatelj Ante Krstičević nastupio je u kategoriji kadeti -70 kg gdje je prijavljeno i
nastupilo 14 boraca. Ante je prvu borbu pobijedio 3:0, drugo kolo 2:0, trećeg protivnika 2:0 te ušao u finale.
U finalnoj borbi oko 30 sec pri rezultatu 0:0, Ante je nažalost ištetio palac desne ruke i nije mogao nastaviti