NATJECANJA 2016 pvi dio
Dana 23.01.2016.g. Prvenstvo županije 2016, Ploče
Dana 23.01.2016.g. u Pločama je održano Prvenstvo županije u borbama i katama
organizatora Karate kluba Porto Tolero iz Ploča. Na natjecanju je nastupilo 105
natjecatelja sa 120 nastupa, iz četri karate kluba. Pravdu su provodili suci iz Splita I
Ploča pod vodstvom predsjednika Dalmatinske sudačke komisije gosp. Luke
Zajednica Športova Dubrovačko-Neretvanske županije.
Karate klub Metković nastupio je sa 42 natjecatelja, od čega je pružena prilika čak
sedmorici natjecatelja/ca da nastupe po prvi put, kao i 15 natjecatelja kojima je ovo
tek drugi nastup. Većina debitanata je opravdala povjerenje trenera.
Sveukupno je osvojeno 28 medalja, od čega 8 zlata, 10 srebra i 10 bronci.
U katama je nastupilo 18 natjecatelja koji su osvojili sljedeće medalje:
- već prvim nastupom troje natjecatelja, Oršulić Frane u kategoriji mlađih učenika,
Mišo Draženović u kategoriji učenika i Petra Grgić u kategoriji mlađih kadetkinja
osvojili su srebrene medalje.
- Borna Brečić i Nino Volarević osvojili su brončane medalje u kategoriji mlađih
učenika, kaoi Katja Jerković u kategoriji mlađih učenica.
U borbama je nastupilo 24 natjecatelja.
Zlatne medalje osvojili su Laura Ćulum u kategoriji ml.učenice -32 kg, Lucija Utovac
kategoriji ml.kadeti -45 kg, Marinela Perić u kategoriji ml.kadetkinje + 55 kg, Petar u
kategoriji učenice -40 kg, Ivan Jelinić u kategoriji ml.učenici + 34 kg, Ante Juračić u
Borovac u kategoriji ml.kadeti - 48 kg, Ivan Batinović u kategoriji kadeti -63 kg i
Antonela Perić u kategoriji juniorke - 53 kg.
Srebrene medalje osvojili su Marin Šunjić u kategoriji ml.učenici +34 kg, Antonio
Dominiković u kategoriji učenici -42 kg, Tomislav Šunjić ukategoriji učenici -38 kg,
Ante Dugandžić u kategoriji ml.kadeti -48 kg, Lukas Glaviškić u kategoriji kadeti - 63
kg, Iva Vučić u kategoriji ml.kadetkinje - 45 kg i Matea Bebić u kategoriji ml.kadetkinje
-55 kg.
Brončane medalje osvojili su Sara Đukić u kategoriji ml.kadetkinje - 45 kg, Duje
Mihaljević i Ante Leontić u kategoriji ml.učenici -34kg, Luka Šunjić i Ante Utovac u
kategoriji ml.kadeti -43 kg, Ante Krstičević u kategoriji ml.kadeti - 48 kg i Tea Vekić u
kategoriji ml.kadetkinje - 40 kg.
Za karate klub Metković nastupili su i Mia Romić, Duje Žderić, Josip Obradović, Josip
Ćerlek, Ivan Bebić, Klara Volarević, Laura Bebić, Hanna Volarević, Nina Prskalo, Ema
Gnječ, Karla Pezić, Ivano Dragobratović, Petar Medak i Bruno Babić ali ovaj put bez
uspjeha.
Dana  14.02.2016.g. nastupili smo na Prvenstvu Dalmacije, sa 15 natjecatelja u borbama. Dobili smo 4 prvaka Dalmacije, dva viceprvaka i 7 trećeplasiranih.
Zlata su osvojili: - IVAN JELINIĆ u kategoiji mađi učenici +38 kg, LAURA ĆULUM u kategoriji mlađe učenice -36 kg,  PETAR BOROVAC u kategoriji mlađi kadeti -52
mlađi kadeti -52 kg. Ante je dogurao do finala, ali u finalu nije mogao nastupiti zbog povrede koju je zadobio tijekom prethodne borbe, te finale predao klupskom
kolegi Petru Borovcu. Brončae medalje osvojili su:  DUJE MIHALJEVIĆ u kategoriji ml.čenii -34 kg,  LUCIJA UTOVAC u kategoriji učenice -44 kg,
ANTE UTOVAC u kategoriji ml.kadeti -45kg,  ANTE DUGANDŽIĆ u kategoriji ml.kadeti -48 g,  ANTE JURAČIĆ u kategoriji ml.kadeti -48kg,  IVA VUČIĆ u kategoriji ml.
kadetkinje -45 kg i  LUKAS GLAVIŠKIĆ u kategoeiji kadeti -63 kg. Nastupili su još Sara Đukić i Ema Vidović koje su ovaj put ostale bez medalje, te se plasirale na 5
mjesta.
Dana 20.02.2016.g. Kup mimoza 2016, Crna Gora, Igalo-Herceg Novi
Novi, Crna Gora. U jakoj konkurenciji sa preko 600 natjecatelja iz 33 kluba,
natjecatelji/ce Karate kluba Metković osvojili su 7 medalja, od čega tri zlata, tri srebra

- Ante Krstičević u kategoriji dječaci 2003, -55 kg

Broncu je osvojila Iva Vučić u kategoriji djevojčice 2003, - 47 kg.
Natjecanje je organizirano bez repasaža za treća mjesta, sustavom ispadanja, pa se do medalje dolazilo samo pobjedama u nizu,  bez poraza. Nastupili su još, ali
bez uspjeha i Ante Dugandžić, Antonio Perić, Duje Mihaljević, Ivan Batinović, Petar Borovac i Ante Juračić.
Dana 12/13.03.2016 u Čavlima- Rijeka, održano je Prvenstvo
Hrvatske u borbama za mlađe uzraste, od mlađih učenika/ca do
mlađih kadeta/kinja. Naša Laura Ćulum je  postala prvakinja
države u kategoriji mlađe učenice -36 kg.
Laura je prvu borbu pobijedila protivnicu iz KK.Lika-Gospić sa
finalu protiv protivnice iz KK.Finida-Poreč ostala nerješeno, te je
na odluku 5 sudaca jednoglasno pobijedila. Dana 12.03.2'016
nastupili su i mlađi kadeti Ante Krstičević i Petar Borovac, ali bez
uspjeha. Dana 13.03.2016.g. nastupile su mlađe kadetkinje Iva
Vučić i Marinela Perić ali također bez uspjeha. Iva Vučić je prošla
prvo kolo, ali nije imala sreće u drugom kolu.
LAURI OD SRCA ČESTITAMO, ovo je drugo državno zlato za klub,
a ukupno 10 državna medalja.
Dana 12/13.03.2016.g. PRVENSTVO DRŽAVE, borbe mlađi uzrasti,Čavli-Rijeka
Dana 21.05.2016, BIHAĆ OPEN 2016, Bosna i Hercegovina
Dana 08.05.2016 KUP JADRANA, Split
BIHAĆ OPEN 2016, srebro i dvije bronce
Naših pet natjecatelja u konkurenciji 74 kluba, 685 natjecatelja iz 8 zemalja osvojili su tri medalje:
LAURA ĆULUM, srebro, prva borba 3:0, druga 5:0 na odluku sudaca, dok je u finalnoj borbi iako je vodila do kraja borbe 3:0 izgubila
zbog napravljenih kazni
LUCIJA UTOVAC, bronca, prvu borbu nerješenim rezultatom 4:4 izgubila na odluku sudaca a u repasažnoj borbi pobjedila 4:1
EMA VIDOVIĆ, broncu, prvu borbu pobjedila 6:2, drugu izgubila 2:0 i repsažnu pobjedila 5:0 na odluku sudaca.
Nastupili su još Iva Vučić i Petar Borovac ali bez uspjeha, iako su se plasirali u repasažne borbe sa tri pobjede.
Jadrana, u Splitu. Na navedenom natjecanju na kojem je nastupilo blizu 500 natjecatelja iz Hrvatske, BiH, Crne Gore, Srbije i
Mađarske,naš klub je predstavljalo 16 natjecatelja. Osvojili smo jedno zlato, četiri srebra i tri bronce.
KATE
U kategoriji mlađe učenice (8 i 7 kyu) naše cure su uzele sve medalje, zlato je osvojila Laura Bebić, srebro Katja Jerković, a
broncu Klara Volarević. U kategoriji mlađi učenici (8 i 7ky) broncu je osvojio Nino Volarević, a na 5 mjesto se plasirao Josip
Obradović.
BORBE
Srebra su osvojile Lucija Utovac u kategoriji učenice -40 kg , Lucija Vištica u kategoriji učenice -44 kg i Ema Vidović u
kategoriji mlađih kadetkinja -50 kg. Duje Mihaljević osvojio je broncu u kategoriji mlađih učenika - 30 kg.U izgubljenim
borbama u repasažu, na peta mjesta su se plasirali Ivan Batinović, Petar Borovac, Lukas Glaviškić i Iva Vučić, dok je Ante
Krstičević pobjedio prvu bobu sa 5:0, ali je od drugih borbi odustao zbog povrede. Pored navednih još su nastupili, Ivan
Jelinić i Antonio Dominiković.Iako velik broj natjecatelja prvog tima nije nastupilo zbog obaveza, od čega su i dvije nositeljice
aktualnih državnih medalja, treneri su zadovoljni ovakvim rezultatom, jer je pet naših boraca radilo finalne borbe. Naše
članice kluba, koje su iz fakultetskih klupa, marljivo se pripremivši, pristupile polaganju za sudačka zvanja, Anamarija Jakić
na ovom natjecanju položila je veće sudačko zvanje i postala glavni županijski sudac u borbama a Petra Samardžić prvo
sudačko zvanje pomoćni županijski sudac. Svima skupa od srca čestita uprava kluba.