NATJECANJA 2017  I dio
Dana 13,14 i 15.01.2017 GRAND PRIX CROATIA 2017, Samobor
Laura Ćulum osvojila je zlatnu medalju u borbama na najjačem međunarodnom klupskom karate turniru u EU, Grand Prix Croatia Samobor, koji se od 13 do 15.
siječnja održavao u Samoboru. Na turniru su nastupila 242 kluba sa ukupno 1875 natjecatelja iz 28 zemalja. Karate klub Metković u borbama je nastupio sa pet
natjecatelja; Duje Mihaljević, Lucija Utovac, Laura Ćulum, Iva Vučić i Ante Krstičević.
Laura Ćulum, inače aktualna prvakinja države, prošavši 4 kola od 20 natjecateljica u svojoj kategoriji osvojila je zlato.
Pored Laure, dobrim su se pokazali i drugi natjecatelji kluba, Duje Mihaljević je prošao prvo kolo, Lucija Utovac izgubila u repasažnoj borbi za treće mjesto i Ante
Krstičević koji je izgubio prvo kolo sa neriješenim rezultatom 2:2, ali je zbog prvog boda u borbi Talijan prošao dalje. Iva Vučić je izgubila prvo kolo također od
srebro i 7 bronci.
Zlato je osvojio Duje Mihaljević u kategoriji ml.
Lucija Utovac u kategoriji učenice -44
Ivan Batinović u kategoriji juniori -61.
Ostali natjecatelji Ante Krističević, Mišo Draženović,
Nino Volarević, Josip Ćerlek, Ante Juračić, Petar
Borovac, Iva Vučić, Ante Utovac i Karla Pezić prošli su
u repasaž, ali su izgubili u borbama za treća mjesta.
Dana 25.02.2017 1 KUP MIMOZA 2017, Herceg Novi, Montenegro
KUP MIMOZA, Herceg Novi, Crna Gora
4 ZLATA, 2 SREBRA I 1 BRONCA
Danas smo nastupil na međunarodnom klupskom turniru Kup Mimoza u Herceg Novom, Crna
Gora na kojem je nastupilo 404 natjecatelja iz 28 klubova iz Hrvatske, Bih, Crne Gore i Srbije.
Naših 7 natjecatelja u borbama osvojilo je 4 zlata, 2 srebra i jednu broncu.
Zlata u mlađim kategorijama osvojili su Duje Mihaljević, Laura Ćulum i Lucija Utovac, a u
kadetskom uzrastu Petar Borovac.
Srebra su osvojili u ml.kadetima Ante Krstičević i u kadetskom uzrastu Iva Vučić.
Broncu je osvojila Sara Đukić u kategoriji mlađih kadetkinja.
Dana 25.02.2017 KUP MIMOZA 2017, Crna Gora
Dana 05.03.2017 ILIDŽA OPEN  2017, Sarajevo, BiH
Dana 05.03.2017 nastupili smo na međunarodnom klubskom natjecanju Ilidža
open 2017, sa pet natjecatelja. Na ovom jakom turniru koji je trajao dva dana
gdje je nastupio 131 klub iz 6 država sa 1033 u  borbama smo osvojili dva zlata i
jedno srebro. Pobjedivši sve protivnice,  zlata su osvojile Lucija Utovac u
kategoriji djevojčice 2006, -44 kg i Laura Ćulum u kategoriji djevojčice 2007,
-40 kg.
Srebrenu medalju je osvojio Duje Mihaljević, koji je u 4 kola došao do finala, te u
finalnoj borbi izgubio s razlikom od jednog boda.
Nastupili su još Ante Krstičević u kategoriji dječaci 2004 , +55 kg, gdje je
nastupilo 20 natjecatelja i Ante Utovac u kategoriji dječaci 2004 -55 kg sa 17
protivnika , ali ovaj put bez uspjeha i osvojene medalje.
Dana 11.03.2017.g. nastupili smo na međunarodnom karate turniru KUP JADRANA, u Splitu koji se održava još
od davne 1968.g. Na natjecanju su nastupila 43 kluba sa 564 natjecatelja iz Hrvatske, BiH i Crne Gore. Karate
klub Metković nastupio je sa 27 natjecatelja u borbama koji su osvojili ukupno 14 medalja, od čega 6 zlata, 4